BADANIA

Piszę doktorat. A właściwie to… Napiszę doktorat, kiedy skończę robić badania do niego. Czy znajdę jeszcze sprzymierzeńców, którzy zgodzą się podzielić swoim doświadczeniem ze mną?

 

Aktualnie prowadzę (do września 2018) badania dotyczące doświadczenia żałoby rodziców.

Badania prowadzone są metodą biograficzną (rozmowy osobiste, zawierające cały kontekst życia rozmówcy). Mają one charakter anonimowy, a rozmówcy otrzymują wgląd do przepisanych wersji nagrań i proszeni są o ich autoryzację.

Najszybciej będę mogła spotkać się z osobami z województwa łódzkiego lub samej Łodzi. Do chętnych z innych rejonów Polski dojadę w miarę istnienia połączeń kolejowych/autokarowych.

Ponieważ rozmowy prowadzę od roku 2016, udało mi się zebrać doświadczenia kobiet po aborcjach, poronieniach, śmierci okołoporodowej, śmierci na skutek choroby, śmierci na skutek samobójstwa, śmierci na skutek wypadku oraz mężczyzn z doświadczeniem śmierci dziecka na skutek choroby.
Najbardziej poszukuję osób, które mogą utożsamić swoje doświadczenia z powyższymi „kategoriami” oznaczonymi pogrubieniem (nie wykluczam udziału innych, jeżeli są gotowe/gotowi do rozmowy). Szczególnie interesuje mnie rozmowa z ojcami, którzy są zwykle pomijani w tego typu badaniach i trudno do nich dotrzeć. Panowie! Nie pozwólcie nauce pomijać Waszych trudnych doświadczeń!

Mam świadomość, że temat jest trudny, a rozmowy z obcą osobą wcale sprawy nie ułatwiają. Liczę jednak na Państwa pomoc.

Brakuje mi ze 3-4 opowieści ojców do wymarzonej pełni i tylko 2 opowieści matek. 

W razie potrzeby udzielam dodatkowych informacji.
Z uszanowaniem
Łucja Lange
[LANGEL{@}o2.pl]