BADANIA DO KSIĄŻKI

Lubię tatuaże. Noszę kilka na swojej skórze. Od lat obserwuję olbrzymie zainteresowanie zdobieniem ciała wśród studentek i studentów różnych kierunków. Piszą one i oni prace licencjackie i magisterskie o sztuce tatuażu. Skupiają się głównie na zagadnieniach związanych z technikami zdobienia ciała (historia tatuażu), wzornictwie i preferencjach osób, które tatuaże noszą. Jeżeli rozmawiają z tatuatorkami i tatuatorami, to tylko po to, żeby zapytać o preferencje klientów. Mnie jednak zawsze interesowało, dlaczego ludzie wybierają taki rodzaj sztuki (jako twórczynie i twórcy), taki zawód? Interesowało mnie (i nadal interesuje, czego wyrazem jest to ogłoszenie) „jak to jest, być tatuażystką/tatuażystą?” 

Środowisko pracy się zmienia. Tak samo, jak dostęp do różnorodnych produktów. Powstaje więcej salonów tatuażu. Tatuatorkami i tatuatorami zostają absolwentki i absolwenci Akademii Sztuki czy Politechniki Łódzkiej. Poziom artystyczny jest coraz wyższy. Uznałam, że poświęcenie swojej uwagi tym, którzy w Łodzi zajmowali się i zajmują robieniem tatuaży to coś, czym chciałabym się zająć w najbliższym czasie. 

Zapraszam serdecznie twórczynie i twórców tatuaży, właścicieli i menadżerów studiów tatuażu w Łodzi, którzy chcieliby opowiedzieć o tym, „jak to jest, być tatuażystą/tatuażystką w Łodzi?” Rozmowy mogą być jawne lub anonimowe (Wy sami o tym zdecydujecie). Trzeba przygotować się na jakieś 2h (czasami dłużej). Będę wdzięczna za Waszą pomoc i udostępnianie ogłoszenia.

W razie potrzeby udzielam dodatkowych informacji.
Z uszanowaniem
Łucja Lange
[LANGEL{tu wpisz małpę}o2.pl]