Plener tematyczny „allo, allo”

Pierwszy plener tematyczny urządziliśmy pod patronatem pikniku Francuskiego Ruchu Oporu, będąc oczywiście pod wielkim wpływem angielskiego serialu komediowego „Allo Allo”. Zagraliśmy parę scenek i… bawiliśmy się przy tej okazji świetnie. A tu można znaleźć także filmik nakręcony podczas spotkania.

Nasz scenariusz szedł mniej więcej tak (moja wersja)… Rene, bohater narodowy z przypadku, ponownie został wplątany w działania Ruchu Oporu. Zajumał więc sprzed swojej kawiarni samochód brata kochanka przyszłej i byłej teściowej i udał się wraz z jedną ze swoich ulubionych kelnerek, Yvette na polanę, gdzie mieli czekać na dalsze rozkazy. Michellle, czyli głowa Ruchu Oporu (a także i nogi) wyczekiwała przybycia Rene (Yvette troszkę mniej, jak wiadomo bohaterowie narodowi z przypadku mają w sobie zwierzęcy magnetyzm, który działa na wszystkie prawdziwe kobiety) w krzaczorach przy stawie, w pobliżu polany. Rene wraz z Yvette mieli już mapę, na której oznaczono zrzut broni dla Ruchu Oporu i super ultra tajnych wskazówek dla angielskich lotników, którzy nadal nie trafili tam, dokąd mieli trafić. Niestety oznaczenia na mapie okazały się wyjątkowo niejednoznaczne, a co za tym idzie nawet przybycie Michellle, która wreszcie wychynęła zza krzaków, nie pomogło w odszukaniu tego bardzo ważnego miejsca… Niestety podczas zbyt gorących dyskusji na temat zadania, jakie przyszło wykonać nieszczęsnemu Rene, zza krzaków wyłoniła się Helga, która śledziła Michellle licząc na odzyskanie słynnego płótna nie mniej słynnego van Klompa. Myśląc więc, że francuzi dyskutują na temat miejsca ukrycia obrazu, napadła na nich uzbrojona po zęby, skradła mapę i samochód wcześniej skradziony bratu kochanka przyszłej i byłej teściowej. Dokąd trafiła Helga i co znalazła? Tego może dowiecie się w innym odcinku. A może wcale… Nie mniej jednak Rene nie wygląda na nieszczęśliwego – tym razem.

Zapraszam także na fanpejdża retro pasjonatów.

The first meeting was under great influence of the english comedy series „Allo Allo”. We did some sequences and… we had great fun. And here is also a film made by the participants of the meeting. 

 

 

© LangeL. All Rights Reserved.